ÜRÜNLER
Paslanmaz Çelik Korkuluk

Paslanmaz Çelik Korkuluk

Paslanmaz çelik korkuluk alanında OSM Paslanmaz 2002 yılından bu yana sektörün öncü kurumları arasında kendine sağlam yer edinmiş bir kurumdur. Bu güne kadar yurt içinde ve yurt dışında bir çok ünlü ve değerli projenin korkuluk işlerini üstlenmiştir. Ayrıca konut projeleri, iş merkezleri, hastaneler, oteller, tren garları, otobüs durakları, okullar, üniversite binaları ve bunlar gibi hayatımızın bir parçası olmuş bir çok yerde gerçekleşen paslanmaz korkuluk çalışmalarında imzamız bulunmaktadır.

Paslanmaz çelik korkuluklar genel olarak yapıların güvenlik gerektiren yerlerinde, hem güvenlik hem de dekoratif olarak ta kullanılır. Merdiven korkulukları, Balkon korkulukları, teras korkulukları, galeri korkulukları vb, alanlarda özel tasarımlar ile merdivenlerde mermer üstü montaj veya merdiven boşluk kenarından montaj edilirler. Uzun metrajdaki korkuluk veya küpeştelerde ise paslanmaz çelik malzeme ile yapılan korkuluklar oldukça sağlam, dayanıklı, dekoratif olurlar.

Paslanmaz Çelik Korkuluk Sistemleri

Genel olarak paslanmaz korkuluklar, H. 90 cm yüksekliğinde konuşlandırılır. Parapet üzeri veya teraslarda ise parapet yüksekliğine bağlı kalarak, toplam yüksekliği yine parapet yüksekliği ile birlikte H.90 cm ayarlanmalıdır. Korkuluk yüksekliği 90 cm dünya standartları olarak kabul edilmiştir. Bunun açıklaması orta boy bir insanın bel hizalarına eşittir. Sizlerde yapılarınızın korkuluk ihtiyaçlarında konusunda uzmanlaşmış deneyimli, mimari tasarımı yapıyla pekiştiren firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Paslanmaz çelik korkuluk sistemleri yapılarda kullanılan alanlarda güvenliği sağlamak ve bazen de dekor amaçlı kullanılmaktadır. Paslanmaz korkuluk sistemleri istenilen modelde ve ölçüde üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Korkuluk İmalatı

Paslanmaz çelik korkuluk imalatında Türkiye ve İstanbul`un sanayide atan kalbi DES Sanayi Sitesinde bulunan kendi atölyelerimizde çalışma yapmaktayız. Paslanmaz malzemelerin imalat aşaması sert malzeme olduğundan işlenebilmesi metaller arasında en sert metallerden olup, son sistem makine parkuru gerekmektedir. Firmamız imalat aşamasında son sistem imalat için, makine parkuru kendi fabrikasında mevcuttur ve sürekli teknolojik makinelere yatırım yapmaktadır.

Paslanmaz Malzemelerin imalatını yapan firmamız hazır sistem olabilecek paslanmaz dikmelerin imalatını yapmaktadır. Bunlar arasında paslanmaz korkuluk aksesuarları, bağlantı parçaları imalatını da kendi bünyesinde yapmaktadır.

Paslanmaz Çelik Korkuluk Fiyatları

Paslanmaz çelik korkuluk fiyatları projenin detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Burada en önemli kısas olarak paslanmaz kullanılacak alanın büyüklüğü yani ölçü, modelleme yani paslanmaz korkuluk modeli, uygulama yani yerinde montaj hizmeti paslanmaz çelik korkuluk fiyatı verirken dikkate alınır.

Paslanmaz Çelik Kullanım Alanları

Gerek tasarımsal şık duruşu, gerekse uzun kullanım ömrü gerekse sağlam ve tam güvenilir olması dolayısı ile paslanmaz çelik ürünler başta toplu kullanım alanları olmak üzere konutlarda ve iş yerlerinde tercih edilmektedir.

Toplu kullanım alanları olarak okul, hastane, ulaşım alanları, alışveriş merkezleri gibi her gün binlerce ziyaretçi alan yerlerde güvenlik alanlarında ve görsel şıklık olarak da kullanılmaktadır. Evlerimizde ise bazen balkonlarda, bazen merdiven boşluklarında güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Ofislerimizde ise ara bölmelerde, balkon ve cam korkulukları ile merdiven boşluklarında kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik kullanım alanı olarak hayatımızın tam içinde yer almaktadır. Onu bazen parklarda, otobüs duraklarında, bina cephelerinde, bayrak direklerinde, tüm korkuluk çalışmalarında ve aklınıza gelebilecek tüm kullanım alanlarında karşımıza çıkmaktadır.

Dayanıklılık; Paslanmaz Çelik Korkulukların Özellikleri


Paslanmaz Çelik borular, levhalar, yüksek mukavemetli paslanmaz çelik boru ve levhalardan işleme yöntemi ile imal edilirler. Bu sebepten dolayı paslanmaz korkuluğu oluşturan malzemeler krozyona karşı dayanıklıdır. Normal şartlar altında korkuluğu oluşturan boru ve profillerin dayanım ömrü bakım yapılmaksızın, ortalama 50 yıl, deniz kenarındaki yapıların servis hizmeti gerektirmeden kullanım ömrü ise 15 yıldan fazladır. Paslanmaz korkuluklar, Ultra viole (UV) ışınlarına karşı dirençli olup, ağır darbelere, her türlü hava şartlarına, ağır yüklere, depremlere karşı dayanımları ise test edilmiştir.

Paslanmaz Çelik Korkulukların Montajı


Paslanmaz çelik korkulukların taşınması paslanmaz küpeşte boruları 6000 mm boyunda standart boyda olarak imalat yapılır. Emniyet şeritleri gene 6000 mm boyunda imalat yapılıp nakliye yapılır. Paslanmaz dikmeler ise ebatlanıp, imalatı yapıldıktan sonra paketlenerek nakliyeye hazırlanıp, nakliye edilir.

Paslanmaz korkuluk ve küpeştelerin montaj kısmında imalatı yapılmış malzemelerin montajı esnasında önce montaj yapılacak yerler tespit edilir. Montaj yapılacak malzemeler tse sdartlarda üretilmiş malzemeler olmasına montaj sağlamlığı ve güvenliği açısından önemlidir. Montaj yerleri tespit edildikten sonra delikler delinerek dikme montajı kaynaklı bir şekilde teraziye alınarak montaj edilir.

Osm paslanmaz montaj konusunda kolay montaj için montajcılara kolay montaj kılavuzu ve eğitimi de vermektedir. Montaj malzemeleri kendi fabrikasında üretip montaja hazır hale getirmektedir.


PASLANMAZ ÇELİK KORKULUK  Kategorisine Bağlı Alt Kategorilerimiz

PASLANMAZ KORKULUK  |  PASLANMAZ KORKULUK FİYATLARI  |  LAMA DİKMELİ KORKULUK  |  BALKON KORKULUKLARI  | MERDİVEN KORKULUKLARI  |  PASLANMAZ KÜPEŞTE  |  KROM KORKULUK  |  OKUL KORKULUKLARI  |  TERAS KORKULUKLARI  | PARAPET ÜSTÜ KORKULUKLAR  |  DUVAR TUTAMAKLARI

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder