ÜRÜNLER
Spider Cam Tutucular

Spider Cam Tutucu

Osm Paslanmaz olarak spider cam tutucu alanında sektörün en çok tercih edilen kurumuyuz. Spider cam tutucular, transparan giydirme cephe sistemlerinin en önemli aksesuarıdır. Firma olarak spider cam tutucu modelleri üretimi ve satışı yapmaktayız.

Firma olarak yıllardır büyük bir titizlik ve kaliteli işçilik ile cam giydirme sektörü için spider cephe aksesuarları, spider cam tutucu, transparan cephe aksesuarı, spider cephe aksesuarları, cam bağlantı parçaları üretimi yapıyoruz.

Transparan giydirme cephe sistemi nedir?

Transparan giydirme cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekânın açığa çıkarmaktır. Transparan cephe sistemi at yapısı paslanmaz rotiller aracılığıyla dörtkenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. 

Transparan cam cephe sistemi; Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görüle bilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması. 

Şık görünüme sahip olan planer cam cephe kaplama sistemi diğer bir adı transparan cam cephe kaplama sistemi veya vantuzlu cam cephe kaplamadır. 

Transparan cephe sistemi; Saydamlığın önemli olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak çarpıcı mimari tasarımların yaratılmasında kullanılan Transparan giydirme cephe sistemleri, çerçevesiz bir cam cephe tekniğidir.

Transparan Cam Cephe sistemlerinin diğer cephe sistemlerinden farkı, alt taşıyıcı sistemin alüminyum profillerle değil, onların yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır.

Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları ve paslanmaz rotiller ile monte edilmektedir. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor. Transparan cam cephe türünde uygulanan cam rengi şeffaftır. Bu sayede hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında cepheye estetik ve zengin bir görünüş sağlar. Uygulama alanları çoğunlukla alışveriş merkezleri ve mağazalardır. Bu sayede müşterinin rahatlıkla iç mekânın görmesi de sağlanır. Modern cephelerde vazgeçilmez bir sistemdir.

Transparan cephelerde cam taşıyıcılı sistemde, taşıyıcılar temperlenmiş, dayanıklılığı yüksek cam elemanlarından oluşmaktadır. Düşeyde birbirlerine, yatayda ise ana strüktüre özel paslanmaz aparatlarla bağlanan bu camlar, camların kalınlıklarına göre değişik göstermektedir.

Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor. Transparan cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki algılanır oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması.

Transparan cephelerde camlar temperli tek cam veya lamine çift cam olarak uygulanan camlar dört köşesinden delinerek rotlar vasıtasıyla taşıyıcı camlara bağlanır. Kullanılan taşıyıcı rotlar paslanmaz elemandan oluşur. Uygulanan bu Transparan Planer Cam Cephe sistemi binanıza ayrı bir güzellik verir.

Cam Kolonlu Transparan Cephelerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanmaktadır.

Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Tüm spider cam tutucu ölçüleri, spider cam tutucu detayı ve spider cam tutucu fiyatları hakkında bilgi için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. En uygun spider cam tutucu fiyat teklifini sizlere sunacağımıza emin olabilirsiniz. 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder