ÜRÜNLER
Spider Transparan Cephe

Çelik Taşıyıcılı Transparan Cepheler

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.

Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Çelik konsriksiyonlu cepheler

Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Özel paslanmaz rotiller vasıtasıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Düşey ve yatay derzlerin sızdırmazlığı için ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılmaktadır.

Cam kolonlu cepheler

Cam Kolonlu Transparan Cephe`lerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, "heat soak" testinden geçirilmiş cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanmaktadır. 
Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Cam Kirişli Cepheler

Cam Kirişli Cephe Sistemi`nde; Yatayda temperli, "heat soak" testinden geçirilmiş kalın cam plakalar arka taşıyıcı sistem olarak kullanılır. Bu cam plakalar yatayda birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 6mt. yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile arka cam taşıyıcılara mekanik olarak bağlanmaktadır. 
Bu transparan cephe sisteminde camlar, lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Çelik Gergili Cepheler

Yapıya farklı bir mimari hareket ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak cam, paslanmaz çelik, gergi elemanları ve özel olarak tasarlanmış paslanmaz çelik tutamaklar kullanılmasıdır. Bu cephe sisteminde arka taşıyıcı konstrüksiyon olarak mimari estetiğe uygun yüksek mukavemetli çelik gergi sistemleri kullanılmakta ve cephe bu konstrüksiyona taşıttırılmaktadır. Sistemin sızdırmazlığı, yatay ve düşey cam derzlerinde ultraviyoleye dayanıklı silikonla sağlanmaktadır.

Klasik Cepheler

Cephe sistemini oluşturan tüm elemanların inşaat sahasında biraraya getirilerek monte edildiği sistemlerdir.
Panel Cephe Sistemlerinin aksine Klasik Cephelerin imalat işçiliği daha az ancak montaj işçiliği çok daha fazladır.
Düşey Taşıyıcı (mullion) profiller ile yatay taşıyıcı (transom) profiller 3 boyutlu ayar imkanı veren ankrajlar ile cephe düzlemini teşkil edecek taşıyıcı alüminyum karkası oluşturur. Daha sonra mevcut alüminyum karkasın içi camlanarak montaj tamamlanır.
Klasik Kapaklı Cephelerde camlar, alüminyum karkasa baskı ve kapak profilleri ile tespit edilir. Bu nedenle cam düzleminin çevresinde dıştan bakıldığında bu kapak profilleri görülür.

Strüktürel Silikon Cephelerde ise camlar önce çerçeve profillerine silikon ile yapıştırılır, daha sonra oluşturulan bu camlı çerçeveler mevcut alüminyum karkasa monte edilir. Strüktürel Silikonlu Cephelere dıştan bakıldığında görülen kesintisiz cam efekti sebebi ile “cam cama cephe”de denilmektedir. 

Aslında bu cephe sistemlerinin adlarını imalat ve montaj yöntemleri belirlemiştir.
Klasik Cephe sistemleri, Panel Cephe Sistemlerine göre daha ekonomik ve kolay imal edilebilen, daha esnek sistemlerdir. Bu avantajları sebebi ile yüksek olmayan, çok hareketli, bombeli cephe tipleri için uygundurlar.

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder